tanie loty do Kanady
TANIE LOTY DO KANADY
Bilety lotnicze do Kanady. Tanie loty.
 
1.
Wylot
Przylot
Data wylotu
 
Data powrotu
 
X
W obie strony
dodaj trasę
usuń ostatnią
Pasażerowie
 
Dorośli:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Dzieci (2-12):
0
1
2
3
4
5
Niemowlęta (0-2):
0
1
2
3
4
zapisz i zamknij
Opcja lotu
Air lines
Klasa serwisowa
Air lines
Preferowane linie
Air lines
Zamknij
W obie strony, Ekonomiczna

Kanada - ciekawostki

Kanada jest cudownym miejscem, zarówno pod względem mieszkańców, jak i kultury oraz widoków. Liczba ludności jest nieco mniejsza niż w Polsce, a powierzchnia kraju około trzydzieści razy większa. Jest to jeden z czynników przyczyniających się do posiadania przez ten kraj najwyższego na świecie standardu życia. 

Państwo cechuje się specyficzną kuchnią, zawierającą wpływy skandynawskie, francuskie oraz chińskie. Tradycyjne potrawy zawsze przygotowuje się ze świeżych składników pod postacią jagód, małży, mięsa bizona, łososia czy ryżu.

Mieszkańcom tego kraju zawdzięczamy wiele rzeczy przewijających się w naszym codziennym życiu. Przykładem może być koszykówka, którą wymyślił pewien kanadyjski lekarz, jeszcze w dziewiętnastym wieku. Twórcą telefonu, bez którego w dzisiejszych czasach nie jesteśmy w stanie się obejść, jest również Kanadyjczyk- Alexander Bell. 

Jednym z symbolów tego państwa jest syrop klonowy, który wytwarza się z soku klonowego. Używa się go do przyprawiania różnych deserów, oraz do polewania najpopularniejszego śniadania w Kanadzie i USA - pancakes, czyli połączenia naleśników z polskimi racuchami. Syrop jest mniej kaloryczną wersją miodu. Warto też podkreślić, że smakołyk ten nie zawiera konserwantów. Sam liść klonu jest umieszczony na fladze Kanady, a nazwa tego kraju pochodzi od słowa kanata, które w języku Indian Hurron oznacza nic innego, jak właśnie klon.

Z Kanady pochodzi wiele sławnych ludzi. Najbardziej znaną z nich jest piosenkarka Celine Dion, jedna z największych gwiazd popu w historii muzyki. Popularny komediowy aktor Jim Carrey, zdobywca nagrody Złotego Globa także jest Kanadyjczykiem. Trzecim z najbardziej znanych ludzi urodzonych w tym kraju jest Leonard Cohen, piosenkarz oraz poeta.

W Kanadzie znajduje się część wodospadu Niagara. Jest ona bardziej popularna od tej amerykańskiej ze względów widokowych. Programy wycieczek przewidują wiele atrakcji turystycznych, takich jak rejs stateczkiem, wejście do Jaskini Wiatrów, zabytkowy Fort Niagara, czy zabytkowe kasyno. 

Pod koniec lutego w stolicy francuskojęzycznej prowincji Quebec odbywa się Zimowy Karnawał. Jest najstarszym ze wszystkich istniejących zimowych festiwali. W czasie jego trwania organizuje się wiele konkursów, jak na przykład rzeźbienie w lodzie. Odbywają się również pokazy łyżwiarskie. Kolejnym z popularnych kanadyjskich festiwali jest Montreal Jazz Festival. Nazywa się go mianem największego festiwalu jazzowego na świecie. Jego początki sięgają lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Występowały na nim takie gwiazdy współczesnego jazzu jak Muddy Waters czy Chuck Berry. 

Kanada to państwo o ciekawej kulturze. Do odwiedzenia tego kraju z wykorzystaniem przyjaznej oferty turystycznej, jaką są tanie loty do Kanady zachęcają festiwale, niepowtarzalna przyroda, słodka i niestety kaloryczna kuchnia, ale również wielka gościnność mieszkańców. Na pewno nie zabraknie nam tu ciekawych miejsc do zwiedzenia i wyjątkowo interesujących osób do poznania. Każdy z prawdziwych globtroterów powinien poznać bliżej te zimowe państwo.
Tanie loty do Kanady
najniższe ceny biletów lotniczych

tanie bilety lotnicze z Polski